Meyveli Pavlova Tarifi - tarifist.com
Meyveli Pavlova 15 mins 90 https://tarifist.com/back_end/images/tarifler/meyveli_pavlova.webp Tatlı <p>&Uuml;nl&uuml; Rus balerin Anna Pavlova&rsquo;nın Yeni Zelanda&rsquo;yı ziyareti sırasında,ona ithafen yapıldığı s&ouml;ylenen bir tatlı PAVLOVA. Hafif,u&ccedil;ucu,biraz kırılgan ve &ccedil;ok şık.</p> <p>Birka&ccedil; p&uuml;f noktası var dikkat edilmesi gereken,sonrası &ccedil;ok kolay.</p> <ul> <li>Yumurtalar oda sıcaklığında olmalı ve kesinlikle sarısı karışmamalı.</li> <li>&Ccedil;ırpma kabı kuru olmalı.</li> <li>Pişme esnasında fırının kapağı kesinlikle a&ccedil;ılmamalı.</li> <li>Meyveler &uuml;zerine yerleştirilmeden oda ısısına gelmiş ve kuru olmalı.</li> </ul> Ünlü Rus balerin Anna Pavlova’nın Yeni Zelanda’yı ziyareti sırasında,ona ithafen yapıldığı söylenen bir tatlı PAVLOVA. Hafif, uçucu, biraz kırılgan ve çok şık. 6 servings Malzemeler: 0.5 Paket Vanilya 0.5 Paket Vanilya 4 Adet Yumurta beyazı 4 Adet Yumurta beyazı 1 Yemek Kaşığı Nişasta 1 Yemek Kaşığı Nişasta 220 Gram Pudra şekeri 220 Gram Pudra şekeri 50 Gram Yaban mersini 50 Gram Yaban mersini 15 Adet Çilek 15 Adet Çilek Yumurta beyazlarını mikserle kabarana kadar çırpın. Pudra şekerini her seferinde 1 yemek kaşığı olacak şekilde azar azar ilave ederek karıştırmaya devam edin. Karışım iyice katılaşmalı( kabınızı ters çevirdiğinizde akmayacak kıvamda olacak). Fırın tepsisine yağlı kağıt koyun. Kağıdın kaymaması için tepsi ile arasına dört köşesine parmağınızın ucu ile karışımdan sürün. Karışımı ~ 20 cm. çapında olacak şekilde yuvarlak şekil vererek tepsiye yerleştirin. Ortasını kaşığın sırtı ile hafifçe çukurlaştırarak kenarları yükseltin. Tepsiyi 120 derece önceden ısıtılmış fırının orta rafına koyun ve 1,5 saat pişirin. Sürenin sonunda fırını kapatın. Kapağını hafif aralık bırakarak 2-3 saat soğumasını bekleyin. Servisten hemen önce meyveleri üzerine yerleştirin ve servis edin. Arzuya göre çırpılmış krema ile servis edebilirsiniz.
2037 Kişi Görüntüledi

Meyveli Pavlova

Mutfak Sohbeti
22 Tarif | 62 takipçi TAKİP ET
100 dk | Kolay

Ünlü Rus balerin Anna Pavlova’nın Yeni Zelanda’yı ziyareti sırasında,ona ithafen yapıldığı söylenen bir tatlı PAVLOVA. Hafif,uçucu,biraz kırılgan ve çok şık.

Birkaç püf noktası var dikkat edilmesi gereken,sonrası çok kolay.

Meyveli Pavlova

Hazırlama Süresi: [[recipe.prep_time]] dk

Pişirme Süresi: [[recipe.cook_time]] dk

Orijinal Porsiyon: [[recipe.serving]] Kişilik


Bu tarifi denedin mi?

Sizden Gelenler

Yemesine bayıldığım ama asla yapamayacağımı zannettiğim bu tarifi yapabilmeme ve üstelik sonucun harika çıkmasına inanmıyorum. Harika


nl.banu

Yapımı kolay, lezzeti harika. Cok tesekkürler sevgiki mutfak sohbetleri


ZümrütBasb

Yorumlar

En yardımcı üç yorum
[[ comment.website_username ]]
[[ comment.day ]].[[ comment.month ]].[[ comment.year ]]

[[ comment.comment ]]

16 Yorum (0-16)
Hemen üye ol, en güzel tariflerini herkesle paylaş!

Benzer Tarifler

Haftanın Beğenileni
[[ recipe.title ]]

[[ recipe.website_username ]] / [[ recipe.day ]].[[ recipe.month ]].[[ recipe.year ]]


[[ recipe.prep_time ]] dk [[ recipe.difficulty ]]